Održan 9. po redu karate kup “Srebrenik 2018”

U organizaciji karate kluba “1 Mart” Srebrenik održan je 9. po redu karate kup “Srebrenik 2018”. Na ovom takmičenju okupilo se 600 takmičara iz 40 klubova iz Bosne i Hercegovine.

U seniorskoj muškoj i ženskoj konkurenciji takmičari su se borili za novčane nagrade. Plasman je bio sljedeći:

SENIORKE:

  1. Crnoglavac Dajana KBS“Tuzla Sinbra” iz Tuzle
  2. Brkić Emina KK “Rašid Buća” iz Ilijaša
  3. Bašić Azra KBS“Tuzla Sinbra” iz Tuzle

SENIORI:

  1. Čajić Hamza KBS “Orkka” iz Lukavaca
  2. Đozić Mensur KBS “Orkka” iz Lukavaca
  3. Bahić Rasim KBS “Zmaj” iz Gradačaca

Najbrojniji klub na turniru je bio KBS “Zmaj” iz Gradačca sa 39 takmičara. Domaći klub KK “1. Mart” je bio najuspješniji na turniru i članovi našeg kluba su osvojili ukupno 56 nagrada u zvaničnim kategorijama i to: 11 zlatnih, 18 srebrenih i 27 bronzanih medalja

Pehari su pripali najuspješnijim gostujućim ekipama i to:

  1. KBS “Zmaj” iz Gradačca sa osvojenih: 18 zlatnih, 5 srebrenih i 17 bronazanih medalja
  2. KBS “Tuzla Sinbra” iz Tuzle sa osvojenih: 8 zlatnih, 4 srebrene i 6 bronzanih medalja
  3. KK “Sensei” Turija – Lukavac : 8 zlatnih, 2 srebrene i 4 bronzane medalje

Učesnik devetog karate turnira “Srebrenik Kup 2018” bio je i KBS “Tuzla Sinbra” iz Tuzle koji je u ukupnom plasmanu zauzeo drugu poziciju, dok je za najuspješnijeg takmičara proglašen Ibrahim Ibrišimović sa 2 zlatne medalje kao i Ajla Vehabović KBS “Zmaj “ iz Gradačca isto sa dvije zlatne medalje.

Karate klub “1. Mart” Srebrenik ove godine inače proslavlja 13 godina uspješnog rada. “Ovim turnirom obilježavamo 13 godina rada, ali i slavimo 1 Mart kao Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine po čemu je naš klub i dobio ime”, rekao je u razgovoru za televiziju TATABRADA Zijad Hadžić.

Uskoro video reportaža na programu televizije TATABRADA!

Komentari

Komentariši